این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

آدرس دبیرخانه : 

تهران، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، دانشگاه علم و فرهنگ

ایمیل

info@icts-usc.ir

| اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

دیدار کمیته علمی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت با رئیس بنیاد ایران‌شناسی

اعضای کمیته علمی دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت با آیت الله سید محمد خامنه‌ای، رئیس بنیاد ایران‌شناسی در جهت برگزاری مطلوب و شایسته دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت و بهره‌مندی از رهنمودهای علمی ایشان دیدار کردند.

در این نشست که با حضور اعضای کمیته علمی کنفرانس برگزار  شد محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس دانشگاه علم وفرهنگ و رئیس دومین کنفرانس گردشگری و معنویت گزارشی از برگزاری اولین دوره کنفرانس ارائه کرد.

منوچهر جهانیان رئیس دانشکده علوم گردشگری و دبیر دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت ،گردشگری را دارای تمامی خصوصیات اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باید قابلیت های معنوی موجود در گردشگری را با توجه به خصوصیات فرهنگی و ارزش های دینی مورد بازشناسی قرار داد.

وی افزود: در دوره نخست کنفرانس جدید بودن مفاهیم مطرح شده مورد توجه جدی اساتید و پژوهشگران  بویژه اساتید خارجی بود. و این امر حاکی از توانمندی و بنیان های قوی در این حوزه در کشور است و درخواست ها برای حضور در کنفرانس نشان از موفقیت این حرکت علمی است.

آیت الله سید محمد خامنه‌ای ریاست  بنیاد ایرانشناسی در این نشست گفت: ایران دارای جاذبه های فرهنگی وتاریخی ارزشمندی است که نیازمند اکتشاف و بررسی جدی است. در گذشته انتقال مفاهیم و ارزش های دینی بیشتر از طریق تعاملات بازرگانی صورت می گرفته است. جایی که منش و رفتار اسلامی تاجر در سفر موجبات گرایش ساکنین یک کشور به اخلاقیات و روحیات عالی یک جامعه را در پی داشت.

رئیس بنیاد ایرانشناسی افزود: فرهنگ ایرانی و شیعه مثل بوی خوشی است که گردشگری می تواند زمینه استشمام آن را فراهم سازد و چه بهتر است که گروه های علمی و دانشگاهی در راستای این مهم تلاش هایی جدی کنند. برگزاری کنفرانس گردشگری ومعنویت هم از جهت معرفی فرهنگ ایرانی و ارزش مدار و هم از جهت توسعه ی مرزهای دانایی قابل اعتنا و مورد توجه است. لذا باید به مهمان ها و شرکت کنندگان در کنفرانس به عنوان سفیران گردشگری و معنویت نگاه شود و آنچه گفته می شود در رفتار نیز به آنها منتقل شود.

در پایان رئیس بنیاد ایرانشناسی اقدام به برگزاری کنفرانس گردشگری و معنویت را گامی مهم و ارزشمند در راستای اعتلای ارزش های اخلاقی و اسلامی دانست که در راستای توسعه و سربلندی ایران اسلامی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در تاریخ 26 و 27 بهمن ماه 1395 در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار خواهد شد و علاقمندان در صورت تمایل برای دسترسی به محورها و برنامه های این کنفرانس می‌توانند به آدرس http://icts-usc.ir مراجعه کنند.بازگشت1395/11/11
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !